Ciepłe pory roku zachęcają do wyjścia z domu i cieszenia się słońcem i naturą. Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym warto spędzać wolny czas aktywnie – na przykład jeżdżąc na rowerze. Zarówno wytrawni rowerzyści, jak i ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z jednośladem docenią wygodę i komfort jakie niosą ze sobą dobrze dobrane akcesoria sportowe.

Co warto zabrać na wycieczkę

Kompletując sprzęt do przejażdżek rowerowych warto wziąć pod uwagę kilka elementów. Po pierwsze: kask. Mogłoby się wydawać, że to akcesorium, które na pewno podnosi bezpieczeństwo rowerzysty, ale niekoniecznie pozytywnie wpływa na komfort jazdy. Jednak nowoczesne kaski są tak skonstruowane, żeby były wygodne i nieodczuwalne. Lekkie, z regulowanymi paskami i obwodem, w wersji kobiecej z miejscem na kucyk – każdy dobierze odpowiedni dla siebie.
Ważne są także okulary i rękawiczki. Okulary, oprócz tego, że chronią przed oślepiającym słońcem, zapewniają także barierę ochronną przed wiatrem i owadami, które mogłyby podrażnić gałkę oczną.

Rękawiczki rowerowe

Rękawiczki rowerowe najczęściej mają obcięte palce, choć występują też w wersji palczastej. Żelowe wkładki znajdujące się po wewnętrznej części dłoni zapobiegają powstawaniu otarć i odcisków powstających na skutek trzymania i manewrowania kierownicą. Dodatkowo stanowią warstwę amortyzującą wstrząsy, mniej obciążeń przekazywanych jest do nadgarstków, łokci i barków. Warto zwrócić uwagę, czy rękawiczki posiadają tasiemki pozwalające na ich zdjęcie z dłoni bez przewracania na lewą stronę.
Dla zapewnienia najwyższego komfortu jazdy rowerzyści decydują się na specjalne kolarskie spodenki. Charakteryzują się one wkładką z żelu, gąbki lub pianki w kształcie siodełka, wszytej w kroku. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uniknąć dyskomfortu związanego z długim przebywaniem na wąskim rowerowym siodełku. Niestraszne będą otarcia ani obicia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.