New Balance – spore grono fanów

Wśród miłośników sneakersów nie ma dziś osoby, która nie posiada w swojej kolekcji butów z charakterystyczną eNką lub chociażby o nich nie marzy! To nieziemsko wygodne, kolorowe i oryginalne obuwie podbiło serca ludzi na całym świecie. Stylizacje z użyciem New Balance ’ów nieustannie zachwycają. Dziś śmiało można powiedzieć o nich, że wiodą prym w trendach streetwearowych. Jak one to robią?

 

Trochę historii

Losy marki New Balance są dość skomplikowane. Zaczęło się nietypowo, bo od wkładek do butów dla pracowników, którzy długie godziny spędzali na stojąco. Naprzeciw ich potrzebom wyszedł William J. Reiley, który do Stanów Zjednoczonych przybył z Wielkiej Brytanii. Na pomysł nazwy swojej firmy wpadł, obserwując kury na podwórku. Trzeba przyznać, że to dość niecodzienna inspiracja, jednak jak się okazuje, przyniosła znakomity efekt. Wkładka od New Balance odwzorowywała trzy punkty wsparcia, którymi charakteryzują się kurze łapki i zapewniała podobno nieziemską wygodę. Sądząc po dzisiejszych modelach marki, nie ma co do tego wątpliwości!

Jak powstała eNka?

Mimo sukcesu wkładek, na prawdziwy sukces marki trzeba było poczekać ponad pół wieku. Dopiero w 1972 roku, już po śmierci pomysłodawcy, przejął ją Jim Davis, który stworzył z New Balance prawdziwego kolosa sneakersów. Od tamtej pory z warsztatu marki wychodziły prawdziwe perełki, które szybko zdobywały rzesze fanów. W kilka lat po przejęciu firmy, jej obroty znacznie wzrosły, a modele butów otrzymywały kolejne nagrody.

Buty marzeń

czerwone buty new balance z białym logiemDziś nikt nie ma wątpliwości co do faktu, że zarówno męskie jak i damskie buty New Balance są jednymi z najbardziej pożądanych – zarówno przez miłośników mody, jak i sportu. Biegacze mogą wybierać z przyprawiającej o zawrót głowy kolorowej oferty biegówek. Jednak to buty lifestylowe cieszą się największą popularnością. Trzeba im przyznać, że są bardzo charakterystyczne, przez co nie trudno wyróżnić się w nich z tłumu. Mają coraz to piękniejszy design i są wykonane z coraz wyższej jakości materiałów. Ich najważniejszą cechą, niezmienną od początku istnienia marki jest zapewnianie ludziom niezwykłej wygody i komfortu. Nieważne czy biegiem, czy spacerem, przemierzysz w nich niezliczone ilości kilometrów, wyglądając przy tym oszałamiająco.

2 Replies to “New Balance – czyli Król Streetwearu!”

  1. Większość osób które znam, posiada buty marki New Balance. O dziwo, pomimo podeszwy która nie sprawiała wrażenia zbyt wygodnej, obuwie jest bardzo wygodne.

  2. Ta podeszwa to chyba najlepsza rzecz jaką wymyślono! Nie dość, że idealnie się dopasowuje do kształtów stopy to w dodatku znakomicie amortyzuje wszystkie nierówności!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.