Odkąd szpilki ubrała Marylin Monroe, stały się one nieodłącznym elementem garderoby każdej stylowej kobiety. Znajdują się na szczytach list must have we wszystkich poradnikach modowych. Te buty są nie tylko częścią naszego stylu, ale także symbolem seksapilu i kobiecości. Nie można zaprzeczyć faktom – większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez szpilek. Co takiego w sobie mają i jak stały się kultowe? I czy noszenie ich faktycznie wysmukla nogi?

czerwone szpilki różowa szminkaNa każdą okazję

Na początku przeznaczone były na wielkie wyjścia. Obuwie na cienkim jak szpila obcasie nie należało i nie należy do najwygodniejszych, dlatego noszenie go wymaga wielu prób i dużej samodyscypliny. Świetnie prezentują się z wieczorowymi sukienkami, których wydawałoby się, nie można zestawić z żadnymi innymi butami. Są idealne na oficjalne okazje, a często to podstawowy punkt naszego pracowniczego dress code’u. Z czasem zaczęłyśmy nosić je nie tylko do sukienek i bardzo eleganckich stylizacji. Dziś nikogo nie dziwi zestawienie szpilek z dżinsami, a nawet kontrastujące połączenie ich z dresami. Takie łamanie konwencji jest jak najbardziej na topie i sprawia, że styl staje się wyrazisty i bardzo oryginalne. Trzeba więc im przyznać – nadają się absolutnie na każdą okazję. No, może z wyjątkiem górskich wycieczek!

Przedmiot sporu

Mimo że wiele kobiet ceni je za to, że wydłużają optycznie nogi i sprawiają, że jesteśmy wyższe, powoli okazuje się, że skutki ich noszenia mogą być zgubne. Schorzenia kręgosłupa, liczne kontuzje, skręcenia kostek, nadwyrężone stawy i więzadła, a długofalowo skrócenie mięśni łydek, które przecież miały się wydłużać. Wszystko to sprawiło, że kobiety masowo buntują się przeciwko szpilkom. Buntują się kobiety w instytucjach, w których noszenie szpilek jest koniecznością, buntują się gwiazdy na czerwonym dywanie, wchodząc na niego boso. Część garderoby, która według wielu kobiet dodaje nam pewności siebie, stała się przedmiotem sporu. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieje cała rzesza fanek szpilek, które nigdy nie przestaną w nich chodzić i kupować kolejne pary do swoich kolekcji!

Szpilki to buty kultowe. Mogą wzbudzać kontrowersje, a nawet niechęć, jednak trudno wyobrazić sobie bez nich wizytę w teatrze albo światowe wybiegi. Czy szpilki są hitem minionego wieku?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.